czwartek, 3 listopada 2011

Rodzajeodzaje parkowania jakie możesz spotkać podczas egzaminu

Wśród obowiązkowych elementów, które osoba egzaminowana musi zaliczyć na egzaminie na prawo jazdy Gdynia, bardzo ważną rolę odgrywa parkowanie. Musimy zaliczyć jedno z następujących manewrów parkowania:
  • Prostopadłe - wjazd przodem wyjazd tyłem (możliwa jedna korekta toru jazdy) przy czym miejsce wyznacza egzaminator, wskazując je osobie egzaminowanej; po zaparkowaniu musi być możliwość opuszczenia pojazdu z obydwu stron pojazdu, a pojazd musi być zaparkowany w sposób zgodny z przepisami ruchu drogowego. 
  • Kolejnym możliwym sposobem jest parkowanie skośne, które nie różni się ono od parkowania prostopadłego poza tym, że pojazd jest zaparkowany pod skosem, również odbywa się z zachowaniem zasad ruchu drogowego. 

Każda szkoła jazdy Gdynia na kursie przygotowuje swoich kursantów do tego rodzaju parkowań. Ciekawym sposobem parkowania wymagającym umiejętności jazdy do tyłu jest parkowanie równoległe, które odbywa się pomiędzy dwoma pojazdami, wjazd tyłem wyjazd przodem,możliwa jest jedna korekta toru jazdy.
Nauczmy się dobrze parkować

Miejsce parkowania wyznacza także egzaminator. Po zaparkowaniu pojazd nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jeśli parkowanie odbywa się równolegle do krawężnika to w trakcie wykonywania manewru nie można najechać na krawężnik.Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ każda nauka jazdy Gdynia zawiera w swoich działaniach praktyczne ćwiczenie tego elementu. Parkowanie nie jest takie straszne, chociaż w dobie ciągle rosnącej liczby aut, a co za tym idzie – zmniejszaniu się dostępnych do parkowania powierzchni, jesteśmy zmuszeni wykazać się dużą precyzją i sprytem w tym procesie. Dzięki ćwiczeniom z czasem dojdziemy do poziomu, który pozwoli nam wszędzie znaleźć miejsce bez żadnego stresu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz