środa, 26 września 2012

Tylko max. 10 punktów w czasie kontroli od 2013 roku?

W 2013 wejdzie w życie znowelizowana ustawa o kierujących pojazdami. Jedną z istotniejszych zmian, którą wprowadza, będzie określenie limitu jednorazowego przyznania punktów karnych (10 punktów).

Co jeszcze się zmieni? W dalszym ciągu utrzymana zostanie liczba 24 punktów karnych, po których przekroczeniu kierującemu zostanie odebrane prawo jazdy. Ustawodawca postanowił jednak, że pierwsze takie przekroczenie będzie wiązało się z przejściem obowiązkowego kursu reedukacyjnego, po którym kierowca będzie pod szczególnym nadzorem. Jeśli w ciągu kolejnych 5 lat ponownie zgromadzi on więcej, niż 24 punkty karne, definitywnie straci uprawnienia do kierowania pojazdem.

By je odzyskać, będzie musiał przejść przez taką samą procedurę, jak kandydaci, którzy po raz pierwszy podchodzą do egzaminu na prawo jazdy. Ponadto, zlikwidowana zostanie możliwość usunięcia 6 punktów karnych uczestnicząc w specjalnych szkoleniach. Będą one kasowane automatycznie po 12 miesiącach od ich otrzymania, tak jak to miało miejsce dotychczas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz