poniedziałek, 16 stycznia 2012

jak będzie wyglądał nowy egzamin?

Prawdopodobnie w styczniu 2013 mają wystartować pierwsze egzaminy teoretyczne na prawo jazdy na nowych zasadach. Co się zmieni? Baza danych z pytaniami urośnie do tysiąca pytań (choć docelowo ma ich być ponad 3 tysiące). Egzamin zostanie podzielony na dwie części: ogólną i specjalistyczną. Pierwsza będzie składac się z 20 a druga z 12 pytań. Za każde prawidłowe rozwiązanie można będzie uzyskać od 1 do 3 punktów (w zależności od trudności pytania). Czas na zaznaczenie odpowiedzi to (tak jak dotychczas) 25 minut. Aby zaliczyć egzamin trzeba będzie zdobyć co najmniej 68 na 74 punkty.

Zmienią się nie tylko zasady punktacji ale i ich forma. Projekt zakłada iż na części ogólnej egzaminu będą wyświetlane filmiki sytuacyjne lub zdjęcia i będą tylko dwie odpowiedzi (Tak lub Nie). Odpowiedzi na każde pyatnie należy udzielić w ciągu 10 sekund. W części specjalistycznej będą wyświetlane ilustracje lub zdjęcia, do wyboru będą 3 możliwe odpowiedzi a czas rozwiązania pojedynczego zadania zwiększy się do 30 sekund.

Najwięcej kontrowersji budzi czas na udzielenie odpowiedzi. Kursant będzie musiał odpowiadać na pytania bardziej instynktownie co oznacza większy stres.

W najbliższym czasie postaramy się zamieścić jeszcze kilka artykułów na temat nowego prawa jazdy. zapraszamy do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz