Na pojeździe, a niekiedy za nim, w odpowiedniej odległości, powinien być umieszczony trójkąt ostrzegawczy. Jest on przeznaczony do ostrzegania o postoju silnikowego lub przyczepy na drodze z powodu uszkodzenia lub wypadku. Uprzedza on wówczas innych kierujących o istniejącej przeszkodzie w ruchu.
Na autostradzie i drodze ekspresowej powinien być umieszczony w odległości 100 m za pojazdem, a na pozostałych drogach – w zależności od tego czy droga znajduje się na obszarze zabudowanym, czy poza nim oraz innych uwarunkowań. Na drodze znajdującej się poza obszarem zabudowanym powinien być umieszczony w odległości 30 do 50 m za pojazdem, natomiast na drodze znajdującej się na obszarze zabudowanym – za pojazdem (kilka metrów) albo na pojeździe na wysokości nie większej niż 1 m.
Postój pojazdu silnikowego lub przyczepy na drodze z powodu uszkodzenia lub wypadku musi być sygnalizowany w przewidzianych sytuacjach również przez włączenie świateł awaryjnych pojazdu, a jeżeli pojazd nie jest w nie wyposażony – przez włączenie świateł pozycyjnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz